O projekte

Etablovaný projekt v Hviezdoslavove prechádza poslednou fázou výstavby. A máme k dispozícii posledných 8 bytových domov – Hviezdne bývanie prináša:

 

  • nový „facelift“ podľa súčasných farebných trendov
    a materiálového prevedenia fasád,
  • nové riešenie kúrenia a chladenia,
  • nové centrum občianskej vybavenosti.

 

Projekt bude ukončený v roku 2022. Vyberte si svoje bývanie už dnes.

  • CENOVO DOSTUPNÉ BYTY LEN 17 KM OD BRATISLAVY

 

  • POKOJNÉ PROSTREDIE S OBČIANSKOU VYBAVENOSŤOU

 

  • BLÍZKO K R7, VLAKOVEJ STANICI A AUTOBUSOVEJ ZASTÁVKE

 

  • NOVINKA: VÝHODNÉ STROPNÉ KÚRENIE A CHLADENIE
Štartovacie byty

bezpečné prostredie pre rodiny s deťmi

Bývanie pre seniorov

bez schodov a s vlastnou predzáhradkou 

Architektonické riešenie

Hviezdne bývanie je projekt obytného súboru, ktorý pozostáva z 32 malopodlažných bytových domov v modernom štýle. Architekti pri jeho navrhovaní kládli hlavný dôraz na flexibilitu a variabilitu projektu podľa požiadaviek klientov.

 

V ponuke sú dvoj a trojizbové byty s rôznymi variantami dispozičných riešení v rozlohe od 38 do 82 metrov štvorcových. Celkovo bude po ukončení projektu k dispozícii až 490 bytových jednotiek.

 

Bytové domy majú len 2 až 3 podlažia, čo garantuje vyššiu mieru súkromia, v porovnaní s bytmi na sídliskách v meste. V jednom bytovom dome sa nachádza 12 až 18 bytov, ktoré sú sprístupnené 4 alebo 6 vstupmi.

 

Na architektonickom riešení sa podieľala firma APROX s.r.o. Bratislava, ktorá v projekte využila odborné skúsenosti z projektovania malometrážnych bytov.

Situačný plán projektu Hviezdné bývanie
Dispozície bytov

Byty s výmerou cca od 40 do 80 m2 majú veľmi príjemne riešené dispozície, ktoré sú bohato variované, takže každý záujemca si nájde riešenie, ktoré ho osloví. Byty sú orientované na juhovýchod a severozápad.

Exteriérové plochy

Každý byt má exteriérovú plochu – na prízemí majú všetky byty predzáhradky a na podlaží patrí ku každému bytu balkón, loggia alebo priestranná terasa.

Pred budovami sú parkovacie miesta pre obyvateľov nadimenzované na počet bytov.

Stavebné riešenie

Všetky budovy sú murované z tehál a zateplené modernými zateplovacími systémami. Projektu je udelený certifikát energetickej hospodárnosti triedy „B“, čo znamená maximálnu dosiahnuteľnú mieru zateplenia pri bytových domoch.

Technické riešenie

Pri návrhu bytov sa kládol dôraz na energetickú samostatnosť a hospodárnosť každej bytovej jednotky. Všetky byty majú samostatne riešené rozvody vody, plynu a elektriny aj vlastný vykurovací kotol.

viz-kuchyna
viz-dom
vystavba-43
viz-kupelna
Priebeh výstavby

Výstavba Hviezdneho bývania pozostáva z dvoch etáp, pričom každá etapa je rozdelená na ďalšie tri fázy. Jedna fáza trvá približne 10 mesiacov. Stavebné povolenie získala spoločnosť v decembri 2010 a s výstavbou sa začalo v marci 2012.

 

V prvých troch fázach prvej etapy bolo odovzdaných viac ako 200 bytových jednotiek. Momentálne je projekt už v druhej etape vo štvrtej fáze, sedemnásť bytových domov je už obývaných a v ďalších predaj bytov prebieha. V roku 2021 by mal byť projekt ukončený výstavbou centra občianskej vybavenosti.