LOKALITA

Projekt Hviezdne bývanie vyrastá v obci Hviezdoslavov, len 17 km východne od Bratislavy a necelých 5 km od sympatického mestečka – Šamorín.

 

Vo Hviezdnom bývaní pribudne občianska vybavenosť, napríklad kaviareň, kaderníctvo, kvetinárstvo, ale aj iné prevádzky. Jeho význam z hľadiska benefitov bývania narástol aj vďaka rýchlostnej ceste R7. Bratislava je z Hviezdoslavova opäť dostupnejšia.

 

Projekt malopodlažných bytových domov je už realizovaný a obývaných je 17 bytových domov. Nové Hviezdne bývanie v poslednej fáze prináša byty v 8 bytových domoch. Ponúka kvalitné a finančne dostupné bývanie pre mladé rodiny s deťmi aj pre generáciu „skôr narodených“, ktorí sú unavení bývaním vo veľkomeste.

 

Lokalita má čo ponúknuť tým, ktorí chcú mať všade na skok, no zároveň vedia oceniť krásu a pokoj vidieka.

Vybavenosť v okolí

Filter by

Obchody a služby

Priamo na našom sídlisku plánujeme v horizonte dvoch rokov postaviť centrum občianskej vybavenosti, no kým sa tak stane, obyvatelia Hviezdneho bývania majú k dispozícii vybavenosť okolitých obcí. 

Do Hviezdoslavova aj do Kvetoslavova je to len pár krokov, obe dediny takmer splývajú a vzdialenosti medzi nimi hravo zdoláte aj pešo alebo na bicykli. Doslova na skok je to do Šamorína, ktorý poskytuje kompletnú občiansku vybavenosť vrátane škôl a zdravotníckych zariadení.

Voľnočasové aktivity

Pokiaľ sa venujete športu, v Šamoríne vás poteší špičkové zariadenie na svetovej úrovni – X Bionic. No ak chcete objaviť čaro vidieckeho života, odporúčame vyskúšať jazdu na koni v miestnom jazdeckom klube.

Rodiny s malými deťmi určite ocenia Tik-Tak centrum, ktoré je priamo v dedine. Raritou v tejto lokalite sú napríklad aj dve súkromné ZOO s exotickými mačkovitými šelmami, ktoré chytia za srdce malých aj veľkých návštevníkov.

Tipy na výlety

Na pohľad možno trochu nudná, rovinatá krajina Žitného ostrova v sebe skrýva mnoho prekvapení. Krásne zákutia lužných lesov v okolí Dunaja a Malého Dunaja, ktoré ponúkajú množstvo možností na výlety a športové vyžitie si určite zamilujete. Či už preferujete pešiu turistiku, cyklistiku, alebo vodné športy, prídete si tu na svoje.

Priaznivci wellnessu a termálnych kúpeľov budú mať z Hviezdoslavova na skok na termálne kúpalisko v Dunajskej strede, vo Vincovom lese pri Sládkovičove alebo v Dolných Salibách.

Dopravné spojenie
Cestná doprava

 

D4 a R7 budú čoskoro spustené. Z Hviezdoslavova sa tak dostanete rýchlejšie a plynulejšie do Bratislavy aj do juho-východnejších častí regiónu.

Železničná doprava

 

Kto sa chce vyhnúť nevyspytateľným situáciám na cestách, môže využívať rýchlovlak RegioJet, ktorý premáva na trase Bratislava – Komárno. Železničná stanica v obci Kvetoslavov je len 700 metrov od nového bývania na našom sídlisku. Cesta do Bratislavy na Hlavnú stanicu trvá len 30 min. V blízkej budúcnosti je v pláne aj výstavba chodníka, ktorý umožní komfortnejší presun pre peších.